Banyo Nasıl Dekore Edilmeli | Dekor Modası
LADING

Banyo Nasıl Dekore Edilmeli

Banyo şık olmalı diye düşünenler için güzel bir banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı onu anlatacağız. Öncelikle belirtmek istiyoruz ki banyo dekorasyonu sizin zevkleriniz ve eşyalarınız yer almalı beğendiğiniz dekorasyon veya eşyalardan uzak durmanızı hatta kaçmanızı öneririm. Banyonuzun renginden, mobilyalarına, diğer malzemelerine kadar siz karar verecekseniz çok dikkatli olmalı yerinde kararlar vererek banyonuzu şık bir hale getirmelisiniz.

Hangi Renkler Tercih Edilebilir

Banyoların genellikle evin en karanlık odaları olduğunu hatırlatalım. Öyleyse açık renkler kullanmakta yarar var. Doğal renklerden yana bir seçim yapmanızı öneririm. Suyu akla getirecek renkler tercih edilebilir. Açık yeşil gibi, açık mavi de yine tercih edilebilir.

Banyoda kullanacağınız aksesuarlarda açık renklerden oluşmalı havlular, şampuan şişeleri ve kozmetik ürünleriniz saflığı yansıtmalı, kesinlikle koyu renk ve tonlarından kaçınmalısınız. Zaten karanlık olan ortamı iyice karanlığa bırakmamak gerekir.

Sıra geldi banyo dolaplarınıza büyük bir banyoya sahipseniz şanslısınız. Ufak dolap almanıza gerek yoktur ve diğer banyo malzemelerine yer açmak zorunda kalmazsınız. Banyom yeterince büyük diye düşünüyorsanız ikişer tane lavabo ve küvet bile yaptırabilirsiniz.

Fayans Seçimi ve Aydınlatma

Modern bir banyoya sahip olmalıyım diye düşünüyorsanız düz renk ve sade fayanslar döşetmemelisiniz. Suya dayanıklı sizlere sorun çıkarmayacak, fayansları öncelikle tercih edin maddi olarak uygun fiyatlı fayanslar bulabilirsiniz.

Banyonun daha büyük ferah ve şık gözükmesi için aydınlatma önemli rol oynamaktadır. Eğer büyük bir banyonuz varsa çift avize ile banyonuzu ışıklandırabilir ve spot ışık yardımı da alabilirsiniz. Banyo dolapları kesinlikle göz yormamalı ve dengeyi bozmamalı, büyük bir ayna mutlaka olmalı banyoya yakışan ve kendimizi rahatlıkla görebileceğimiz bir ayna satın almalısınız. Tasarımı hoş banyo duvarınıza yakışan bir ayna kesinlikle çok hoş duracaktır.

Leave a Comment

You might also likeclose