En Güzel Oturma Gurubu Takımları | Dekor Modası
LADING

En Güzel Klasik Oturma Grubu Modelleri

Geçmişi günümüze getiren klasik oturma odaları kalite, konfor ve rahatlığı evlere taşıması ile biliniyor. Klasik oturma odalarında ahşap kullanımı önem taşıyor ve detaylarında yer alan el emekleri kişileri büyüleci bir atmosfere sokuyor. Geometrik açıdan birbirine uyum içerisinde tasarlanan detaylar Osmanlı dönemlerinde kullanılan mobilyaları hatırlatmakla kalmıyor ve o dönemlerin evlerde hissedilmesine birebir tanıklık ediyor.

Klasik Oturma Grubu Modelleri

oturma gurubu modelleri

Hisar klasik koltuk takımı

oturma gurubu tasarımları

Asalet klasik oturma gurubu

oturma gurubu takımları

Elegance otuma gurubu

klasik köşe takımı modelleri

Asalet klasik köşe takımı

ve  kataloglarda yer alan daha bir çok model klasik oturma grubu modelleri hayranlığı olanlar için son derece muhteşem bir görsellik sergiliyor. Bahsi geçen modellerin isimlerinden de anlaşılacağı üzere Osmanlı zamanında kullanılan isimler günümüze kadar gelmiş olup yanı sıra üretici firmalar kendi belirledikleri isimlerle de mobilyalara çeşitlilik kazandırmışlardır. Genel olarak klasik mobilyaların özelliklerinden en dikkat çekeni saraylı yaşam tarzlarını hatırlatmasıdır. Aynı zamanda detaylara çok yer verilmesidir. Zaten klasik mobilyalara olan rağbetin işlemelerinden olduğu düşünülebilir.

Klasik Salon Nasıl Yerleştirilir?

Klasik salon takımlarının yerleştirilmesi daha önem arz eden dekor aşaması olarak tanımlanabilir. Mobilyaların asaleti döşenme şekline de bağlı olarak kendini belli eder. Öncelikli olarak klasik salon takımlarının seçilmesinden önce hangi mobilyanın seçilmesi gerektiğine salonların çapları ve şekilleri göz önüne alınarak karar verilmelidir. Buna göre uygun mobilyaların seçilmesi döşenmesinin de kolay olmasını son derece sağlayacaktır. Salonların döşenmesinde odak noktası mobilyaların çevreleneceği merkez olmaktadır. Manzarası olan mekanlarda odak noktasının pencere yanları olmasında fayda vardır. Şömine olan evlerde ise odak noktasının şömine çevresi olduğu göz önüne alınmalıdır.

Manzarası veya şöminesi olmayan mekanlarda ise odak noktasının tv ünitesi olması dikkat çeker. Örneklerden anlaşılacağı üzere klasik oturma odası dizaynı mekanların odak noktalarına göre belirlenmelidir. Dikkat edilecek diğer bir husus ise mobilyaların birbirlerine uzak kalmaması ayrıntısıdır. Birbirine uzak olan mobilyalar ev ortamında soğuk bir hava yaratacaktır.

 

Leave a Comment

You might also likeclose