Evler için Dekorasyon Fikirleri | Dekor Modası
LADING

Evinizin Dekorasyonu İçin En Güzel Fikirler

Herkes evinde en güzel ev dekorasyonunu yapmayı amaçlamakta ve mobilyalarını, aksesuarlarını buna göre tercih etmektedir. Dekorasyon yaparken birtakım noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususların neler olduğu konusunda bu işlerde uzman olan birinden yardım almak ya da internet üzerinden küçük çaplı bir araştırma yaparak fikir edinmek fayda sağlamaktadır. Böylelikle ev dekorasyonunda şıklığı yakalamak mümkün hale gelmektedir.

Barcelona Klasik Yemek Odası

Barcelona Klasik Yemek Odası

Jozefin modelleri

Ada Klasik jozefin

Genellikle evinizin dekorasyon fikirleri için en güzel örnekler oturma odaları ve mutfaklar için bulunmaktadır. Çünkü insanlar evi gösteren yerlerin bu iki bölüm olduğunu düşünmekte ve tercihlerini bu yönde yapmaktadırlar. Oturma odası dekorasyonu için mobilya seçimi büyük önem taşımaktadır. Benzer durum mutfak dekorasyonu için de geçerli olmaktadır.

Klasik Duvar Üniteleri

Barcelona Klasik Tv Ünitesi

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Oturma odaları evlerde sıklıkla vakit geçirilen ve en çok kullanılan bölümler arasında yer almaktadır. Bu nedenle oturma odası dekorasyonu için titiz ve dikkatli davranılması gerekmektedir. Oturma odası için mobilya seçerken şık ve rahat mobilyaları seçilmesi önem taşımaktadır. Böylelikle oturma odalarında hem şık bir dekorasyon elde edilmek hem de konfor bakımından rahatlık sağlanmaktadır.

Oturma odalarının genişliğine göre dekorasyon yapılmalıdır. Oturma grubu seçerken odanın genişliği göz önünde bulundurulmalı ve mobilyalar buna göre seçilmelidir. Küçük odalara kaba mobilyalar seçilirse hem konfor hem de şıklık unsurları ihmal edilmiş olmaktadır. Doğru mobilya seçildikten sonra oda için seçilecek aksesuarlar da dekorasyonun tamamlayıcı parçaları olarak odalarda yerini almaktadır.

Evlerde Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar özellikle kadınlar için rahatlığın ve şıklığın bir arada bulunması gereken bölümler olarak görülmektedir. Şık fakat kullanışlı olmayan mutfaklar yemek yaparken kadınların işini zorlaştırmaktadır. Dolayısıyla şıklığın ve modern çizginin yanı sıra pratik ve kullanışlı bir dekorasyona da önem verilmesi gerekmektedir.

Mutfak dekorasyonun ortaya çıkaran unsurlar mutfak dolapları, mutfak masaları, sandalyeler ve küçük aksesuarlar olarak bilinmektedir. Bunlar ile ilgili seçim yapmadan önce nasıl bir mutfak istenildiğine karar verilmesi ve o tarz uygun mobilyalar tercih edilmesi gerekmektedir. Böylelikle hayal edilen mutfak dekorasyonu sağlanmakta ve hoş mutfaklar ortaya çıkmaktadır.

(1) Comment

  • sibel
    27 Mayıs 2017 at 12:39

    Ada klasik jozefin kumaş nakışı çok güzel

Leave a Comment

You might also likeclose