Modern Aksesuarlar İle Ev Süslemeleri | Dekor Modası
LADING

Modern Aksesuarlar İle Ev Süslemeleri

Son yıllarda sıklıkla duyulan ve artık evlerde de yerini alan aksesuarlar, evlere şıklık katarken ortamların çok farklı bir görüntüye sahip olmasına fırsat tanır. Genellikle birçok mağazada karşımıza çıkan bazıları sıradan bazıları ise herhangi bir evde görmeye alışık olmadığımız bu modern aksesuarlar çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Cam, porselen veya seramik olabilen bu aksesuarların metal ve ahşaptan olanları da göz doldurmaktadır. Evlerin başköşelerinde bulunan bu aksesuarlar günümüze dekorasyon esnasında olmazsa olmazdır.

Her Bütçeye Uygun Olarak Kullanılan Aksesuarlar

modern-aksesuarlar-ile-ev-suslemeleri-2Aksesuar kullanımının yaygın olmadığı dönemlerde yalnızca büyük mağazalarda satılmasından dolayı oldukça pahalı ürünlerdi. Fakat yaygınlaşması ve bu sektörün gelişmesi ile beraber birçok aksesuar mağazası kurulmuş olmakta ve çeşitli her bütçeye uygun olarak modern aksesuarlar bulunabilmektedir. Bu aksesuarlar hemen hemen aynı olmaktadır. Bunun da önüne geçilebilmesi için kişiler evlerini süslemek adına kendi aksesuarlarını kendileri üretmeye başlamıştır. Elbette evlerinde seramikten bir aksesuar yapan insan sayısı hemen hemen yok denecek kadar azdır. Fakat elde bulunan ve eskimiş aksesuarların boyanarak ve yeniden şekillendirilerek değerlendirilmesi farklı bir hava yaratmaktadır. Modern aksesuarlar denildiği zaman kişilerin aklına gelen pahalı algısı, evde yapılabilecek ve süslemelerde en güzel sonucu verebilecek aksesuarlar ile yıkılmaktadır.

Aynı Tarz Aksesuarlardan Kaçının

Birçok evde aynı tarz süsleme ürünlerini bulmak mümkündür. Şans getirdiğine inanılan filler, kristal küllükler, eski ahşap duvar saatleri ve bunun gibi sayısız ürünle sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu tarz ve klasikleşmiş ürünler yerine daha canlı ve farklı olanların tercih edilmesi evlerin şıklığını artırırken sıradanlığını da yok etmektedir. Bu tarz farklı ürünler genellikle modern aksesuarlar sınıfına giren ve çoğu zamanda estetik kaygısı gütmeyen ürünlerdir. Sadece tasarımcısı ile sahibi arasında bir yakın bağ kuran bu ürünler ile evlerin daha modern olması şüphe götürmez bir geçektir. Bu aksesuarlar arasında günümüzde en sık olarak rastlanan cam ve metallerin birleşimi ile tasarlanan aksesuarlardır. Camın narin yapısını metalin sertliği ile birleştiren tasarımcılar iki kutbu birleştirmiş havası yaratarak ürünlerini alıcılar için sunmaktadır.

Leave a Comment

You might also likeclose