Oymalı Klasik Mobilya Tasarımları | Dekor Modası
LADING

Oymalı Klasik Mobilya Tasarımları

oymalı klasik mobilya

Mobilya; çalışılmakta olan iş yerlerinde ve evlerde insanların zevklerine göre donatılan masa, iskemle, koltuk, kanepe, divan, dolap, kitaplık ve karyola gibi pek çok portatif ve taşınabilir eşyaları kapsamaktadır.

Oymalı mobilya modelleri günümüzde klasik mobilya grupları arasında yer almakta ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mobilya evin en önemli parçasıdır. Mobilya ne kadar güzel olursa evin görünümünü de bir o kadar güzel gösterir. Mobilya modellerinde seçenekler arasında her tarza ve her zevke hitap eden farklı çeşitlerde mobilya modelleri bulunmaktadır. Mobilya çeşitleri arasında oymalı klasik mobilya el işçiliği gerektirir, büyük bir dikkat ve emek ister.

klasik oymalı mobilya

Klasik Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik mobilya daha çok saray mobilyaları tarzında olmaktadır ve günümüzde büyük ilgi görmektedir. Üretimde modeller genel olarak eski dönemlerden esinlenerek yapılmaktadır. Bu tarz klasik mobilyalarda el işçiliği ve gösteriş ön planda yer almaktadır ve modeller içerisinde genel olarak oymalı mobilya çeşitleri tercih edilmektedir.

Klasik mobilya takımlarının kullanışlı, rahat ve konforlu olması gerekmektedir.  Klasik mobilya takımlarında renk seçimi oldukça önemlidir. Kullanılmakta olan kumaşın kalitesi, malzeme ve işçilik kaliteli bir şekilde olmalıdır. Alınacak olan mobilyanın evin diğer kısımlarında bulunmakta olan mevcut eşyalar ile uyumlu olması görsel açıdan önemlidir.

Eşyaların seçiminden sonra yerleştirilme biçimi de oldukça önemlidir ve yerleştirmede rahatlığa önem verilmelidir.

Klasik Mobilya Ve Modern Mobilya Arasındaki Fark

Klasik mobilyaların her ayrıntısında el emeği olmasından dolayı seri üretimi zordur. Yapımı uzun bir süreyi kapsamaktadır ve az sayıda üretimi gerçekleşmektedir. Klasik mobilyalar gösterişli ve büyük olmalarından dolayı diğer mobilya modellerine göre daha fazla yer kaplamaktadır. Klasik mobilyaların tercih edilmesinin en büyük etkenlerinden biri de gösterişli olması ve az sayıda üretiliyor olmasıdır. Oymalı mobilya klasik mobilya grubunda yer almaktadır.

oymalı mobilya istanbul

Modern mobilyalarda daha hızlı üretim sağlanmaktadır ve mobilya modelleri üzerinde ayrıntıya pek rastlanmamaktadır. Modern mobilyalarda üretim kullanım kolaylığı sağlanması açısından ve ihtiyaç duyulan alanlardaki küçülmeler sebebi ile normal boyutlarda üretim sağlanmaktadır. Modern mobilyaların üretiminde konfora büyük ölçüde önem verilmektedir. Evin her kısmı için üretilmekte olan modern mobilyalar uygun fiyatları, özgün tarzları ve daha az yer kaplaması bakımından insanların en çok tercih ettiği ve daha yoğun olarak ilgi gösterdiği mobilya grupları arasına girmektedir. Modern tarza sahip olan mobilyaların günümüzde piyasalarda daha çok satışı gerçekleşmektedir.

Leave a Comment

You might also likeclose